Prosklený dům? Žádný sen, nýbrž realita

Bydlení, na které se dnes spolu podíváme, nepatří nikomu jinému než architektovi, který se rozhodl domov pro sebe a svoji rodinu pojmout po svém. Dům s opravdu originálními proporcemi a prosklenými stěnami, ale také menší zahradou s typicky jižní florou se staly důležitou součástí celého projektu. Kombinace materiálů jako jsou dřevo, kov, plast, textilie a další zase ukazují, že i moderní bydlení může být velmi útulné.

Hlavní obytný prostor, jehož středobodem je jídelní kout s kuchyní, byl místem, kde si tato malá rodina užila své tvoření a propustila uzdu své fantazii. Na první pohled vás může zaujmout nejen veselé osvětlení zavěšené na šňůře, ale také svěží žlutá zeď na zahradě, která je díky proskleným plochám důležitou součástí interiéru. Velmi zajímavým prvkem tohoto prostoru je také zavěšené schodiště vedoucí do patra domu.

Čtěte také: Jak vybrat ledničku perfektní pro vaši kuchyň

Kuchyň se nachází částečně i pod schodištěm

Kuchyň je vyrobena ze dřeva s podtóny do červena a nachází se hned vedle schodiště. Díky své členitosti a využití prostoru na maximum (kus kuchyně je přímo pod schodištěm) kuchyň disponuje opravdu velkým množstvím úložných prostor, přičemž nezabírá příliš mnoho místa. Šedá dlažba, která zde byla použita na podlahu, je v kontrastu s bílými stěnami a barevnými prvky v interiéru.

foto: Matt Titone, Indoek Surf Shack

Díky tomu, že je tento prostor obklopen velkými okny tvořícími stěny, lze tyto stěny jednoduše otevřít, a propojit tak jídelní část s venkovní terasou, ale i zahradou. Na té je umístěný dětský dům na stromě. Díky velkému přesahu střechy na terase se majitelé domu nemusejí bát toho, že by jim jejich zahradní nábytek poškodil déšť.

Obývací pokoj se nachází v patře

Celé přízemí tohoto domu slouží spíše jako jeden velký jídelní a kuchyňský prostor. Zbytek pokojů je umístěn v patře. A to i obývací pokoj, který je synonymem pro klid a pohodu. Příjemné kožené křeslo s podnožkou je doplněno o rohovou pohovku, která je oživena barevným přehozem, který lze měnit dle aktuální nálady či ročního období. Konferenční stolek je ze dřeva, které na přímém slunci chytá tóny do zlato-žluté barvy. Textilie si můžete všimnout nejen na pohovce a ve formě závěsů, ale také v podobě kusového koberce.

foto: Matt Titone, Indoek Surf Shack

Nepřehlédněte: Barevný byt má vanu přímo v obývacím pokoji

Veselý dětský pokoj a ložnice se stejným základem

Dětský pokoj je velmi jednoduchý, ale současně veselý. Neutrální základ v podobě výmalby, stropu a podlah bude sloužit dceři majitelů domu spoustu let, bude stačit měnit jen doplňky, případně nábytek. Co vaši pozornost upoutá určitě, je netradičně vysoká postel, pod níž jsou umístěné úložné boxy na hračky a další potřeby malé holčičky. Dvojitý kusový koberec nacházející se hned vedle slouží jako kvalitní základna pro nejrůznější hry. Nábytek v kombinaci černé, bílé a hořčicově žluté je dobrým základem pro spoustu dalších let užívání.

foto: Matt Titone, Indoek Surf Shack

Ložnice rodičů je podobná jako dětský pokoj. Světlá podlaha, bílá výmalba a obložený strop jsou doplněny a pohodlnou postel a několik dekorací ve formě rodinných fotografií nad komodou. Okno je atypicky umístěno rovnou u stropu a poskytuje majitelům dokonalý výhled na zeleň v zahradě. 

Foto: Verdego | foto: Matt Titone, Indoek Surf Shack

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT