Romantická ložnice? Inspirujte se s námi!

Přemýšlíte, v jaké části svého domova byste měli navodit romantickou atmosféru více než jinde? Jednoznačně v ložnici. A to i pokud jinak romanticky založení nejste. Ložnice je místem, kde uleháte po dlouhém a náročném dni, proto zde potřebujete svoji mysl uklidnit a odpočinout si. I proto pro vás máme dnes několik tipů na to, jak si vytvořit romantickou ložnici.

Základem každé romantické ložnice by měly být květinové motivy, jemné a příjemné barvy, ale také dřevo – například ve formě nábytku. Jedním ze způsobů, jak docílit opravdové romantiky, je bydlení ve stylu Provence či venkovský styl. Oba tyto styly se vyznačují patinou, dřevem, textiliemi, kvtinami, ale i romantickými barvami.

Čtěte také: Byt, ve kterém se budete cítit jako celebrita

Romantická ložnice – nebojte se dřeva i patiny

Jedním ze způsobů, jak můžete do své ložnice vnést trochu romantického ducha, je dřevo. To nemusíte použít jen ve formě podlahy, ale také u postele – ideálně z hezkým čelem, dále pak u komody. Takové dřevěné prvky nemusí být ani nijak zvlášť přezdobené, klidně vsázejte na čisté a jednoduché tvary a linie. Hezky může působit i dřevěný nábytek s patinou. Nebude vypadat jen originálně, ale ve správné kombinaci s dalšími prvky i nesmírně romanticky.

Zdroj: pinterest.com

Vsaďte na vhodné motivy a barvy

Velmi důležitou roli při zařizování romantického interiéru mají vhodně zvolené barvy a motivy. Pokud toužíte po romanticky vypadající ložnici, nikdy si nevybírejte křiklavé a výrazné odstíny, ty vašemu domovu moc romantiky nedodají. Z vhodných barev si můžete vybrat odstíny krémové, špatnou volbou nebude ani klasická bílá barva nebo třeba pudrově růžová. Tyto barvy můžete kombinovat s doplňky se stříbrnými nebo zlatými detaily, velmi oblíbená je také rosegold barva – zlato zbarvnené do růžova. O opravdovou romantiku se postarají také textilie – povlečení volte s proužky, puntíky, kytičkami nebo srdíčky. Vzory můžete mít i na tapetách – a to ve formě vzorů květů, listí či drobných motýlků nebo ptáčků.

Nepřehlédněte: Dřez a nejčastější chyby při jeho umístění v kuchyni

Dekorace jsou nutností

O maximální efekt romantiky ve vaší ložnici se postarají také doplňky a dekorace. Vaší posteli by neměla chybět velká dávka romantických polštářků, dobře poslouží také háčkované a krajkové záclony, přes postel můžete dát také vkusný přehoz. Zbytek atmosféry můžete vyzkouzlit za pomoci vonných svíček, chybět by neměly ani fotografie a váza s květinami. Stačí pár změn a vaše nová romantická ložnice bude na dosah.

Zdroj: pinterest.com

Romantická ložnice – inspirujte se:

Autorský text | foto: pinterest

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu