Tipy a triky, jak efektivně využít prostor v koupelně

Koupelny jsou obvykle těmi nejmenšími místnostmi, které se v našich domácnostech nacházejí. Trávíme v nich však spoustu času, proto organizace všeho, co se tu nachází, není vůbec na škodu. Podívejme se společně na to, jak přispět k maximálnímu využití prostoru v koupelně tak, aby místnost vždy vypadala uspořádaně i uklizeně.

Pro výmalbu zvolte monochromatické barvy

Začneme tím, čeho se v každé koupelně nachází dostatek: zdí. Aby místnost vypadala opticky větší, zvolte pro nátěr monochromatické barvy. Výběr barvy dokáže ovlivnit nejen velikost místnosti, ale i stav vaší mysli. Světlé barvy jsou skvělé v tom, že přitahují světlo, proto bude koupelna vždy vypadat rozzářeně a čistě. Nebojte se porozhlédnout ani po odstínech modré, těmi rozhodně také neprohloupíte.

Zdroj: Freepik

Čtěte také: Postel: Víte, kam ji umístit v dětském pokoji?

Stoprocentně nezapomeňte na zrcadlo

Zrcadlo, nebo ještě lépe zrcadla, nesmějí chybět v žádné koupelně. Důvodů je hned několik, zaprvé zrcadla opět opticky zvětšují prostory, ve kterých jsou umístěná. Zadruhé chcete mít přehled o tom, jak vypadáte. Zatřetí vypadají vkusně, pokud sáhnete po nějakém designovém kousku, vaši koupelnu to posune o minimálně jednu úroveň výš. Ke zvětšení prostoru efektivně přispějete i vhodnou volbou svítidel, neváhejte se o výběru poradit s odborníky.

Každé věci najděte své místo

K tomu, abyste docílili perfektně udržované koupelny, je nutné, aby každá věc, která se zde nachází, měla svoje předem určené místo. Po každém využití ji opět ihned vraťte tam, odkud jste si ji vzali. Zároveň je vhodné podobné produkty skladovat blízko sebe. Vyhraďte si proto prostor určený pro kosmetiku, o kousek dál umístěte například fén s žehličkou a na druhý konec postavte kelímek s kartáčky. 

Zdroj: Freepik

Dodržovat byste měli i určitou nákupní strategii, která zabrání bezhlavému nakupování zásob. Věřte nám, že si bohatě vystačíte s jedním, dvěma šampony, nepotřebujete svoji koupelnu zavalit dalšími dvaceti. Nehledě na to, že každá zakoupená věc má své datum spotřeby.

Světlo využívejte na maximum

Pokud světelnost neovlivňujete pouze množstvím žárovek, ale rovnou se ve vaší koupelně nachází okno, patříte ke šťastlivcům. Tento prvek totiž místnost zvětší a projasní ze všeho nejlépe. 

Nepřehlédněte: Jak vybrat barvy do dětského pokoje tak, aby vše působilo příjemně

Okna navíc přitáhnou pozornost všech očí, a tak vám návštěva nebude prozkoumávat, kde co máte postavené, ale bude si užívat výhled, který vaše koupelna nabízí. Pokud ještě k tomu okno disponuje parapetem, neváhejte ho ozdobit květinou. Vybírejte však takovou, které se dobře daří ve vlhkých a teplých podmínkách.

Zdroj: Pixabay

Zvažte pořízení otevřeného úložného prostoru

Otevřený úložný prostor je vhodný především pro skladování ručníků či žínek. Je však nutné, abyste toto místo udržovali vždy čisté a uspořádané, velmi rychle se totiž dokáže proměnit v změť věcí, které vám právě odpadly od ruky. Do otevřeného úložného prostoru samozřejmě nemusíte vystavit pouze poskládané ručníky, ale třeba i parfémy a ve výsledku vlastně téměř vše, co vás napadne. 

Autor: Nikola Zatloukalová
Tagy:
zavřít reklamu