Tipy na podzimní dekorace vyrobené do pár minut

Rozhodli jste se, že už je na čase mít doma také nějaké hezké podzimní dekorace? V tom případě pro vás máme hned několik tipů, ale i inspirace v podobě tradiční, ale i méně tradiční výzdoby. Podzim jako takový je plný barev, a proto si rozzařte svůj domov během okamžiku i vy. Řekneme vám, s jakými materiály můžete pracovat, ale také vám dáme konkrétní tipy.

Listí plné barev

Víte, co každého napadne při slovu podzimní dekorace jako první? Barevné listí, které najdete na všech stromech kolem vás. Spousty barev, tvarů, ale i velikostí zaujmou na první pohled. A byla by velká škoda nevnést si trochu těchto přírodních dekorací k sobě domů.

Čtěte také: Mouchy aneb zbavte se tohoto létajícího neštěstí doma i venku

Podzimní dekorace – určitě dýně

Není snad nikdo, kdo by nemiloval dýně. Nejen, že jsou pestré, co se barev týče, ale také mají nejrůznější tvary a velikost. Navíc se nemusíte omezovat jen na klasickou oranžovou dýni (kterou můžete mimochodem použít do polévky), ale i na nejrůznější okrasné dýně. Máslovou dýni můžete využít například jako vázu.

Zdroj: pinterest.com

A co oříšky?

Oříšky jsou zdravou a chutnou součástí jídelníčku mnohých z nás. Navíc skvěle vypadají a nezvadnou. Další oblíbenou dekorací pak mohou být také kaštany – a to zejména pro svoji sytou barvu a hezky lesklý povrch. No a v neposlední řadě jsou zde žaludy. Oříšky, kaštany i žaludy jsou sice malé, ale krása často tkví v detailech. Stačí si vzít skleněnou vázu nebo misku, naplnit ji a podzimní dekorace je na světě.

Koření dodá vašemu domovu na vůni

Voňavé koření se může stát nejen hezkou, ale i velmi aromatickou ozdobou vašeho domova – skořice, vanilka, badyán, ale i hřebíček budou pravou podzimní ozdobou vašeho domova. Koření si můžete smíchat do misky, ale můžete jej použít i jinak – co třeba obložit skleničku se svíčkou skořicí a svázat provázkem? Skořice se pak krásně rozvoní.

Zdroj: pinterest.com

Lucerničky, svícny a další dekorace

Způsobů, jak můžete svůj domov vyzdobit podzimními dekoracemi, je mnoho. Jedním ze způsobů je například výzdoba interiéru podzimními svícny. Takový svícen můžete vyrobit ze skleničky obalené skořicí, z větviček, listů, ale i dalších přírodnin. Stejně jako svícny mohou váš domov rozzářit i malé lucerničky, které se mohou stát ozdobou vaší terasy, vchodu do domu, ale i balkonu. Takovou lucerničku můžete vyrobit klidně z obyčejné zavařovací sklenice.

Nepřehlédněte: Vyšší cena nemusí automaticky znamenat vyšší kvalitu. Jak zjistit, jestli je nábytek kvalitní?

Podzimní dekorace? Určitě věnce

Milujete věnce zavěšené na vstupních dveřích? Pokud ano, není důvod čekat do Vánoc, než budete mít možnost vyvěsit si na ně ten vánoční. Pověste si na ně krásný podzimní věnec. Základ si můžete vytvořit z větviček, poté na něj přidejte lístky, listy, bobule, šišky a ozdoby z juty či papíru. Pokud se vám nechce nic vyrábět, můžete si hezký věnec koupit také v obchodě. Hezky může vypadat také košíček z větviček, který jednoduše naplníte. Použijte dýně, šípky, kaštany, lístky, ale klidně i jablíčka.

Autorský text | foto: pinterest

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu