Tipy pro balkon i terasu – i ta vaše může být stylová

Relax při sezení i ležení

Správným nápadem pro relax na balkoně či terase může být například zavěšení sítě či houpačky. Pro jednoduchou instalaci existují varianty se stojánky, takže nemusíte vrtat do zdi či stropu, nehledě na to, že někde to ani není možné. Jiným dobrým nápadem jsou sedací pytle, které vám pohodu na jarním sluníčku zajistí také. Dejte jen pozor, abyste si koupili pytel, který je určený pro venkovní použití!

Multifunkční řešení

Pokud máte dostatek prostoru a můžete si dovolit standardní sezení, určitě zvolte takové, které má úložný prostor. Rychle a lehce v případě potřeby schováte textilie, dětské hračky či jiný „nepořádek“. Praktická je též zástěna s poličkami, která nejen zajistí soukromí, ale krásně pokvete kytičkami, které na ni postavíte. Hodí se, samozřejmě, i pro odkládání různých jiných věcí, v ideálním případě ji můžete doplnit vyklápěcím stolečkem.

Stylové osvětlení

Všimněte si venkovního osvětlení třeba kaváren a restaurací. Třeba pro vás bude inspirací, jak si světlo přinést i na svůj balkon či terasu. V módě jsou například žárovkové řetězy, jemné mléčné světlo, ale i světlo barevné. Záleží jen na vás, jakou atmosféru si připravíte.

Klasické stínění

Někdo by možná řekl, že klasickým slunečníkům již odzvonilo. Není tomu tak a vy určitě neuděláte chybu, pokud si stojací slunečník pořídíte. Je určitě cenově nejvýhodnější variantou, ale má i tu výhodu, že jej můžete proti slunci natáčet tak, jak je zrovna potřeba.

Útulný textil

Pokud například nejste spokojeni s barvou dlažby nebo si jen prostor chcete více zabydlet, dnes už to není problém. V obchodech najdete textil, který je určený pro použití v exteriéru a nemusí se schovávat. Můžete pořídit koberečky, polštářky a další doplňky, nezapomeňte ale na jejich pravidelnou údržbu, aby co nejdéle vydržely.

A pak už jen stačí vyjít ven a pořádně si tu krásu užít.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT