Vybíráte si sprchový kout? Víme, na co byste si měli dát pozor

Chcete si do své koupelny pořídit nový sprchový kout? Pak byste měli vědět, na co se při výběru zaměřit, na co si dát pozor a co preferovat. Koupelna se rekonstruuje jednou za delší čas, rekonstrukce je nákladná – a proto je třeba výběr nepodcenit. Na co byste si tedy měli dát pozor při výběru sprchového koutu?

Jak vybrat správný tvar a rozměr sprchového koutu

Ze všeho nejdříve se rozhodněte, jaký tvar bude váš sprchový kout mít. Tvar sprchového koutu se totiž neřídí jen podle vašeho vkusu, ale zejména podle dispozice koupelny. Když vyberete špatně, bude vstup do sprchového koutu nepraktický. Ačkoliv byly v dřívějších dobách oblíbené zejména čtvercové sprchové kouty, případně sprchové kouty ve tvaru čtvrtkruhu, v současnosti jsou doporučovány zejména obdélníkové sprchové kouty.

Zdroj: Unsplash

Čtěte také: Přímořský styl si nemusíte užívat jen na dovolené. Víme, jak jej můžete začlenit i do svého domova

Právě obdélníkový sprchový kout se vejde i do menší koupelny, současně vám poskytne dostatek místa při sprchování. Za ideální se považují rozměry 80 × 100 cm nebo 90 × 120 cm.

Sprchový kout se žlabem je praktičtější

V případě, že se rozhodnete pro sprchový kout se žlabem, budete moct umístit sprchový kout do jedné roviny s podlahou. Velkou výhodou tohoto řešení je bezbariérový přístup, koupelna bude navíc opticky vypadat mnohem větší, než jaká ve skutečnosti je. Snažte se vybírat z kvalitních řešení, vyhněte se plastu a investujte do nerezu. Žlab by neměl být svařovaný a sifon by měl jít jednoduše vyjmout.

Zdroj: Unsplash

Jak vybrat dveře ke sprchovému koutu?

Na trhu se můžete setkat s několika typy sprchových dveří, z nichž si můžete vybírat. Mezi nejčastější patří posuvné dveře, otočné dveře s panty, ale i zalamovací a pivotové dveře. Způsob otevírání dveří by se měl řídit podle toho, jak velká je vaše koupelna. Zatímco ve velké koupelně si můžete dovolit dveře s panty, do menší koupelny je vhodnější posuvná varianta.

Nepřehlédněte: Překvapivé způsoby, jak doma využít lak na vlasy

V současnosti jsou oblíbené walk-in sprchy, které mají místo klasických dveří pouze skleněnou zástěnu – do sprchového koutu se tak dostanete bez otevírání. Velkou výhodou je zde absence kovových částí, které by mohly časem rezivět. Při výběru sprchové zástěny myslete na to, v jakém stylu bude vaše koupelna zařízena. Kromě čirého skla si můžete vybírat také z barevnějších variant.

Zdroj: Unsplash

Sprchování se si můžete užít

Pokud si chcete svůj čas strávený v koupelně užít na maximum, rozhodně si nekupujte první sprchovou baterii, na kterou narazíte. Ačkoliv je spousta těch, kteří si ve sprše vystačí s klasickou, mnoho lidí bere sprchu jako relaxační chvilku. Pokud patříte mezi ně, můžete si koupit horní sprchu, která simuluje déšť – taková sprcha může být klidně i barevně podsvícená. Velké oblibě se těší také masážní trysky.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu