Překvapivé způsoby, jak doma využít lak na vlasy

Lak na vlasy má v koupelně téměř každá žena. Používáte ho pouze na úpravu vašeho účesu nebo jako zafixování pro make-up? Škoda, existuje totiž řada dalších způsobů, jak lak na vlasy použít.

Chlupy domácích mazlíčků

Trápí vás chlupy, které váš pes či kočka pravidelně ztrácí po celé domácnosti? Srst lze mnohem snadněji odstranit pomocí malého množství laku na vlasy, které nastříkáte na hadřík či houbičku. Chlupy vašich domácích mazlíčků se na hadřík rychle a snadno přilepí. Stejně lehce lze chlupy odstranit i z vašeho oblečení.

Květiny

Dostali jste k narozeninám či výročí krásnou kytici? Lak na vlasy zpomaluje vadnutí řezaných květin tím, že zpevňuje květy a zachovává jejich mladistvý vzhled. Před vložením do vázy postříkejte malým množstvím laku spodní stranu listů a okvětních lístků. Přestříkání lakem se doporučuje také u květin, které chcete usušit.

Navlékání nití

Lak na vlasy může být velmi užitečný i při šití, když nemůžete provléknout třepící se nit do malého ouška jehly. Stačí konec niti přestříknout lakem a hned vše půjde snadněji.

Vlasové dekorace

Používáte rády nejrůznější sponky a další vlasové dekorace? Zkuste je před použitím zlehka nastříkat lakem na vlasy a nechat zaschnout. Uvidíte, že vám sponky budou ve vlasech držet mnohem lépe a nebudou z nich sklouzávat.

Boty na podpatku

Nastříkání laku na vlasy na spodní část nohou před obutím bot na podpatku nebo jiných bot bez ponožek může pomoci, aby vám následně nohy v botách neklouzaly. Lak vás může ochránit i před vznikem puchýřů, které často vznikají, když bota klouže při pohybu po patě. Stačí nastříkat trochu laku na vnitřní stranu boty.

Silonky

Lak na vlasy pomůže i vašim silonkám. Pokud se obáváte, že se vám roztrhnou, jednoduše je před obléknutím postříkejte lakem na vlasy. Budou pevnější.

Krátké sukně či šaty

Pokud máte na sobě krátkou sukni nebo šaty, mohou se vám při chůzi nepříjemně vyhrnovat. Šaty nebo sukni udržíte na místě tak, že si nohy, zejména horní část stehen, nastříkáte tenkou vrstvou laku na vlasy.

Balonky

Mají vaše děti rády balónky? Nastříkejte je lakem na vlasy. Dodáte jim tím ochrannou vrstvu, která prodlouží jejich životnost. Zároveň lak pomůže snížit též statickou přilnavost balónků, takže se nebudou na všechno lepit.

Třpytky

Vyrábíte rádi vánoční dekorace, které jsou ozdobeny třpytkami? Použijte lak na vlasy jako lepidlo i fixační sprej v jednom. Předem nanesená vrstva pomůže, aby třpytky přilnuly, a další vrstva pak třpytky utěsní.

Zdroj: homehacks.co

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu