Zařizujete si bydlení? Víme, kam umístit pračku

Pračka je nevzhlednou, velkou, ale bohužel také potřebnou součástí každé domácnosti. Pokud máte velký dům, s velkou pravděpodobností si zřídíte prádelnu, kde tento rozměrný spotřebič schováte. Co ale dělat v případě, kdy doma nemáte místa nazbyt? Poradíme vám, kam ji postavit.

Pračku v designovém katalogu nenajdete

Jen pár vyvolených má doma tolik prostoru, že si může zařídit samostatnou prádelnu. Většina z nás naopak bojuje s centimetry – ačkoliv se v nových bytech objevují výklenky či kumbály, kam pračku můžete postavit, u starších bytů to vypadá, jako by s umístěním pračky nikdo nepočítal. Nemluvě o designových domech, které jsou často inspirací mnohým z nás – tam si člověk pračky také téměř nikde nevšimne. Jde o něco, co by mohlo narušit celkový design bydlení. Bohužel, nežijeme v designovém katalogu o bydlení, ale v bytě, kde se pro pračku nějaké to místečko najít musí.

Čtěte také: Britney Spears během pandemie prodala svůj dům. Žila v opravdovém luxusu

Koupelna je řešením spousty z nás

Většina z nás skladuje pračku v koupelně. Jde o celkem logické řešení – koupelna je místem, kde se počítá se zvýšenou vlhkostí, často se zde prádlo rovnou věší. Problém nastává ve chvíli, kdy máte do už tak malé koupelny umístit rozměrnou pračku, nemluvě o koši na špinavé prádlo. Některé koupelny jsou navíc tak malé, že se do nich pračka zkrátka nevejde.

Vestavná pračka v kuchyni nekazí vzhled, ale ubere na úložných prostorech

I proto se pračka často stává součástí kuchyňské linky. Řešením, jak se zbavit nehezkého designu může být použití vestavné pračky, která bude zvenku skryta dvířky. I zde však můžete narazit na problém, kdy máte malou kuchyň a úložných prostor máte už tak málo – a rozměrná pračka vám zabere další navíc. Špinavé prádlo navíc budete nosit z koupelny do kuchyně a naopak, pokud nechcete mít vedle lednice koš s prádlem.

Nepřehlédněte: Masiv v kuchyni aneb proč byste měli zvážit jeho použití

Zdroj: unsplash.com

Jaké parametry musí splňovat pračka v kuchyni?

Pokud chcete mít pračku v kuchyni, musí navíc splňovat několik parametrů. Neměla by příliš vibrovat, nemůže být hlučná, musí mít kolem sebe alespoň pět centimetrů místa z každé strany, pokud nechcete, aby se vám při ždímání třásla celá kuchyň. Pračku nechte VŽDY stát na podlaze a NIKDY ne na dně skříňky.

Když to jde, vyčleňte pračce soukromý koutek

Obecným doporučením je nemít pračku v kuchyni, ani v koupelně. Pokud máte alespoň trochu místa navíc, doporučuje se ji umístit buď do technické místnosti, nebo kumbálu. Pokud se chystáte do rekonstrukce staršího domu či bytu, myslete i na malý prostor, který bude sloužit k umístění pračky, ale také koše se špinavým prádlem. Nemluvě o tom, že škodu nenaděláte ani při navrtání police, kde budete moct skladovat prací prášek s aviváží. Vše tak bude schované na svém místě. Koupelnu nebude hyzdit nic nehezkého a v kuchyni vás nebude zlobit pravidelné „zemětřesení“.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu