Masiv v kuchyni aneb proč byste měli zvážit jeho použití

Rekonstruujete kuchyň a právě se rozhodujete, jakou zvolit? V tom případě bychom vám rádi doporučili, abyste zvážili koupi kuchyně vyrobené z masivního dřeva. Jde o materiál, který má oproti jiným druhům dřev spoustu výhod. Jde o klasiku, která nikdy nic nezkazí. Navíc jde o kuchyň, která vydrží dlouhá léta.

Jde o nadčasovou možnost

Přírodní materiály nevyjdou z módy snad nikdy. Masivní dřevo pak opravdu nikdy. Díky svým vlastnostem a dlouhé životnosti se může stát součástí vašeho domova klidně i na dlouhá desetiletí, nikdy navíc nebude vypadat zastarale. Masivní kuchyň vypadá moderně, krásně, ale také jedinečně.

Čtěte také: Kvalitní sezení je důležité. Poradíme vám, jak vybrat jídelní židli

Zdroj: pexels.com

Masiv s dlouhou životností

Masivní dřevo se vyznačuje svojí dlouhou životností. Ostatní druhy dřeva jsou náchylné k poškození vlivem vlhkosti, mohou se začít rychle loupat a odštěpovat; masiv je v tomto případě mnohem odolnější. I když se používáním poškodí, můžete jej nechat obnovit a zase bude vypadat jako nový. Díky tomu nebudete muset svůj nábytek měnit tak často. Ačkoliv je pořizovací cena kuchyně z masivu vyšší než u jiných typů kuchyní, vydrží vám několikrát tolik co jiná kuchyň.

Je osobitá a příjemná

Ten, kdo má doma nábytek z masivu, ukazuje, že má smysl pro sofistikovanost a kvalitu. Jde o materiál, který ocení řemeslné zpracování, každý kousek je originál. Masivní kuchyň nemá doma každý, proto nám můžete věřit, že si vaše návštěva tohoto luxusu všimne na první pohled. Zatímco ostatní kuchyně jsou vyráběny zejména z umělých materiálů, které působí chladně a neosobně, je kuchyň z masivu útulná a přívětivá.

Zdroj: unsplash.com

Kuchyň, kterou jen tak nezničíte

Kuchyňská linka z masivního dřeva bude vždy pevnější a silnější než linka vyrobená z umělého materiálu nebo jiné dřeviny. Pokud tedy na lince pravidelně skladujete těžší předměty, volte raději kvalitní materiály, jistě nechcete, aby se vám linka rozpadla pod rukama.

Nepřehlédněte: Srub, v němž se budete cítit jako v zimní pohádce

Snadná oprava a skvělá údržba

Pokud se vám vaše masivní kuchyň přeci jen nějakým způsobem poškodí, nemusíte mít obavy. Dřeva je na zemi v současnosti dost na to, abyste si mohli některou z částí kuchyně nechat opravit. Můžete kontaktovat vašeho původního prodejce, ale klidně si můžete najít šikovného truhláře, který vám pomůže.

Masivní kuchyň má velmi dobrou trvanlivost, ale také se snadno udržuje v dobrém stavu. Pokud používáte dřevo, doporučujeme vám dodržovat jen jedno, zato velmi důležité, pravidlo. A tím je pravidelné lakování dřeva. Lak dřevo ochrání před vodou, ale i jakýmkoliv dalším poškozením. Nemluvě o tom, že bude vaše kuchyň vypadat stále stejně skvěle.

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT