Co by nemělo chybět ve vaší kůlně na nářadí?

Milujete práci na své zahrádce? Rádi pěstujete zeleninu, ovoce, ale také se věnujete stromům, trávníku a květinám? Pak by vám neměla na zahradě chybět ani menší kůlna, do které uskladníte všechno potřebné zahradní nářadí. Víte však, které nářadí budete potřebovat? Pokud se zahradničením teprve začínáte, inspirujte se s námi.

Motyka

Pokud jste se rozhodli zahradničit, rozhodně by vám v kůlně neměla chybět motyka – a to v několika variantách. Na okopávání malých rostlin a plení, se vám bude hodit menší motyčka zkombinovaná s hrabičkami, případně s drápkem. Tak odstraníte všechen nechtěný plevel. Na odstranění odolného plevele se vám bude hodit velká a těžká motyka (většinou úzká).

Čtěte také: Chuť a vůni kávy milujeme téměř všichni. Víte, jak ji správně skladovat?

Zdroj: Unsplash

Rýč

Rýč se vybírá podle typu půdy na vaší zahradě. Pokud je půda lehká až středně těžká, bude se vám hodit rýč s plochým koncem. Pokud je půda středně těžká až těžká, bude vhodnější rýč se středovou špičkou, díky které se do půdy snáze dostanete. Rýč využijete k údržbě květinových, ale i zeleninových záhonů.

Lopata

Lopata je velmi univerzálním nástrojem, který by neměl chybět vůbec nikde. Můžete s ní přenášet různé sypké materiály, přehazovat kompost. Klidně s ní dokážete srovnat drobnější nerovnosti. Pokud si pořídíte variantu upravenou do špičky, zvládnete i vyhloubit jamku, případně vyrýt kořeny. Pokud to nepůjde s lopatou, s rýčem určitě.

Zdroj: Pexels

Hrábě

Pokud máte na zahradě stromy, budete mít o zábavu v podobě hrabání listů postaráno. Když pak přidáte hrabání posekané trávy, zjistíte, že se bez hrábí opravdu neobejdete. Pokud budete hrabat listí, jsou vhodné široké hrábě, méně se nachodíte. Na trávu jsou pak vhodné dřevěné, které se nebudou zapíchávat do půdy. Kovová klasika je ideální k nakypření půdy.

Nepřehlédněte: Jak zchladit domácího mazlíčka v letních vedrech?

Zahradnické nůžky

Zahradnické nůžky budete potřebovat ve chvíli, kdy vám na zahradě poroste jakýkoliv strom či keř. V případě živého plotu z tújí doporučujeme pořídit elektrickou variantu. Nůžky musejí mít ostrou čepel, ideálně také ergonomicky tvarovanou rukojeť.

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu