Dřevo, dřevo a zase jen dřevo. Aneb bydlení, kde si užijete chvíle klidu a pohody

Rodina s malými dětmi si přála bydlení, které bude v samém srdci přírody. A protože se sny mají plnit, rozhodli si splnit i tento. Postavili si dům u lesa, který je oázou klidu a pohody – a od ruchu velkoměsta je na míle vzdálený. Ačkoliv zde hraje hlavní roli dřevo, celý dům je zařízen velmi moderně.

Bydlení u lesa je ze dřeva

Snem rodiny bylo vlastnit bydlení, které bude nejen propojeno s přírodou na maximum, ale také by mělo být minimalistické a funkční. Dům má rozlohu 120 metrů čtverečních a hlavní slovo v něm má dřevo, které je zde téměř všude. Hlavní dění se uskutečňuje u jídelního stolu, ale také kolem něj. Jídelní kout byl umístěn nedaleko kuchyně v barvě antracitu. Je doplněna o kuchyňský „polo“ ostrůvek. Na druhé straně od jídelního stolu najdete obývací pokoj, který je složen z pohodlné sedací soupravy a konferenčního stolku v retro stylu. Vzhledem k tomu, že je v celém domě velké množství oken s grafitově šedými rámy, dostane se do prostoru maximum denního světla. V opačném případě si mohou majitelé posvítit některým z designových světel, jichž mají plný dům.

foto: Kamila Markiewicz-Lubańska (https://www.wnetrzawobiektywie.pl/)

Čtěte také: Byt 4+kk: Když je jednoduchost v hlavní roli

Interiér je minimalistický, ale přesto působí útulně

Nad krbem, který je obložený bílými dlaždicemi, se nachází mezipatro, na které se dostanete po schodech ze dřeva. Je zde umístěna dětská herna spolu s ložnicí rodičů. Stejně jako ve zbytku interiéru, i zde převládá minimalistický styl. Přesto ložnice působí velmi příjemně a útulně. Přírodních materiálů si můžete všimnout také v koupelně, kde najdete na podlaze dlaždice imitující lámaný kámen. Stěnu ve sprše pak zdobí mozaika z oblázků. Dominantou interiéru je kombinace dřeva s kamenem, kde kontrast tvoří zejména šedá barva.

foto: Kamila Markiewicz-Lubańska (https://www.wnetrzawobiektywie.pl/)

Nepřehlédněte: Chcete, aby vaše myčka myla správně? Pak o ni musíte správně pečovat

A jak to je s dekoracemi?

Interiér domu doslova láká k tomu, aby se člověk posadil na pohovku nebo si zalezl do postele s hrnkem teplého čaje či kávy – samozřejmě i s knihou v ruce. Velkým plusem jsou příjemné výhledy do lesa. Když už jsme u přírody, i v interiéru se nachází velké množství pokojových rostlin, které se skvěle doplňují s antracitovými odstíny. Pokoje jsou prostorné, minimalistické, ale přesto útulné. Nábytek je kvalitní, některé kusy byly vyrobeny na míru. Zaujmout vás mohou mimo jiné také textilie, svítidla, vázy a mísy jakožto dekorace. Posledním kousek, který byste měli vidět, je stojan na umyvadlo.

foto: Kamila Markiewicz-Lubańska (https://www.wnetrzawobiektywie.pl/)

Design interiéru: CudnieBosko (www.cudniebosko.pl)
Fotografie: Kamila Markiewicz-Lubańska (https://www.wnetrzawobiektywie.pl/)

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT