Moderní interiéry upřednostňují přírodní prvky, klid a harmonii. Nechte se inspirovat

Interiérové trendy se neustále proměňují a nyní od studenosti kovových prvků, plastu a tmavých barev dávají přednost přirozenosti a síle vycházející z přírody. Právě přírodní materiály a krásné pokojové rostliny dnes vévodí nejedné domácnosti. Více se dbá na otevřenost prostoru, propojení více místností a ideálu společného soužití.

Vsaďte na otevřenost

Své místo si stále častěji vydobývají velké místnosti, které dávají možnost vykonávat v nich řadu činností. Jedná se o multifunkční prostory, ve kterých můžete například jíst, vařit, odpočívat i pracovat. Časté bývalo například propojení kuchyně a jídelny, popřípadě i obývacího pokoje. Dnes se však do velkých místností dostává i hrací plocha pro děti či pracovna pro dospělé. Setkat se můžete s domácí posilovnou či cvičícím koutkem, i cvičení doma se totiž stává velkým trendem. V místnostech často nechybí také relaxační část s karimatkou a svíčkami.

Přírodní prvky do interiéru

Přírodní prvky ve vašem interiéru se postarají o hřejivý pocit útulnosti a přirozenost. Obliba začleňování přírodních prvků stále stoupá i s rozvíjejícím se trendem ochrany životního prostředí. Vyhýbáme se plastům a volíme spíše materiály, jako je dřevo, kámen, ale i doplňky z bambusu, mořské trávy apod.

Pokojovky a světlo

Své místo si více a více vydobývají pokojové rostliny, které v katalozích moderních domácností mají své místo. Oblíbený je například kulkas zamiolistý, monstera či eukalyptus. S umístěním rostlin v interiérech souvisí také potřeba světla. Díky tomu se jedná o interiéry prosvětlené, ve kterých vládne otevřenost a pozitivní atmosféra. Přírodní prvky mají navíc vliv na snižování stresu a podporují vyrovnávání správné hladiny krevního tlaku i srdeční frekvence.

zdroj: wallpaperflare

Jaké barvy?

Zajímavé je, že každý rok instituce Pantone a Akzo Nobel vyhlašují barvy, které budou mít vliv na následující rok. Pro tento rok se jedná o klasickou modrou a mátově šedou. Tyto barvy by tak v moderním interiéru neměly chybět. Jsou symbolem harmonie, klidu, stability, především ve srovnání s divočinou let minulých. Velmi in jsou také zemité tóny, jako je olivově zelená, okrově žlutá či pálená oranžová.

Nepřehlédněte: Takto to dopadne, když se při zařizování interiéru stane vaší největší inspirací příroda.

Žádné hrany

Moderní interiér by se měl nést především v duchu klidu. Vévodit by mu tedy měly oblé tvary. V přírodě přeci jen příliš pravoúhlých tvarů nenajdete. Vrací se také trend nábytku inspirovaný 60. a 70. lety. Oblé tvary se aplikují na sedací soupravy, lenošky, pohovky, ale i konferenční stolky. Design, který je inspirován přírodou, vlnkami, kruhy, křivkami vnáší do interiéru jemnost a klid. Vzpomeňte si také na kulatá zrcadla inspirovaná sluncem, která jsou dnes opravdu velmi módní. Umísťují se do ložnic, na chodby, do koupelen i obývacích pokojů. Jsou zajímavým prvkem, který však nijak neruší okolní harmonii.

zdroj: pikrepo

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu