Zrcadlo a bydlení. Víte, kde mu to bude slušet a kam byste jej věšet neměli?

Zrcadla jsou kouzelnými předměty – nejen, že dokážou odrazit náš obraz, ale také umí kouzlit s prostorem. Interiér umějí nejen prosvětlit, ale také je opticky zvětšit. Při jejich nevhodné použití však mohou nadělat více škody než užitku. I proto vám dnes řekneme, kam je pověsit, aby vám sloužily jen dobře.

Zrcadlo není jen dekorací, ale také pomocníkem. Můžeme se v něm zkontrolovat vždy, když nás zajímá, jak vypadáme. Víte ale, kam jej pověsit, aby s sebou přinášelo jen to pozitivní?

Proč byste měli mít doma zrcadla?

Zrcadla byste měli mít doma hned z několika důvodů. A to nejen kvůli tomu, abyste zjistili, jak vám to v danou chvíli sluší. Jaké výhody s sebou zrcadla přinášejí?

Čtěte také: Zařizujete si bydlení? Víme, kam umístit pračku

Zdroj: pexels.com

Opticky zvětší prostor

V případě, že zvolíte vhodnou velikosti tvar zrcadla a budete vědět, kam jej pověsit, můžete prostor opticky zvětšit až dvojnásobně. V případě, že zrcadla umístíte na stěny naproti sobě, bude místnost vypadat opravdu velká – a to i v případě, že je ve skutečnosti velmi úzká. Tento kouzelný efekt je vhodné použít třeba na chodbě či tam, kde netrávíte moc času. V obývacím pokoji by tento efekt nemusel být příjemný. Zrcadlo by také nemělo odrážet místa, kde je moct věcí, jinak bude prostor působit přeplněně.

Prostor bude světlejší

Zrcadla použijte všude tam, kde jsou tmavší pokoje s malým oknem, temné koutky, ale také chodby bez oken. Zrcadlo těmto místům dodá na potřebném světle. V případě, že zrcadlo nastavíte do vhodného úhlu, aby odráželo přirozené denní světlo (ale klidně i plamen svíčky či světlo z lampičky), bude pokoj hned vypadat světlejší. Světlo by vás však nemělo oslňovat při sezení na pohovce nebo při práci.

Zdroj: pexels.com

Nepřehlédněte: Jaké výhody má zděný dům?

Je krásnou dekorací

Pokud si místo obyčejného zrcadla dopřejete kousek v hezkém rámu, nebo si koupíte menší zrcadla a umístíte je vedle sebe různě na stěny, získáte zajímavou dekoraci, která bude navíc i praktická. Zrcadla můžete dát na prázdná místa na stěnách, menší kousky můžete kombinovat s obrázky.

Kam byste měli zrcadlo pověsit?

Místo, kde bude vaše zrcadlo viset, se odvíjí od toho, co od něj požadujete. Pokud se v něm budete kontrolovat při odchodu z domova, zvolte větší kousek, který umístíte tak, aby se v něm viděl nejmenší, ale i největší člen vaší rodiny. V zrcadle na chodbě byste měli vidět celou svoji postavu. Další zrcadlo by mělo být v koupelně nad umyvadlem, i zde by se v něm měl vidět každý.

Zdroj: pexels.com

Na co byste si měli dát pozor?

Pokud chcete zrcadlo umístit i jinam než na chodbu nebo do koupelny, snažte se o to, aby odráželo opravdu hezký kout vašeho domova. Nikoliv to, co byste chtěli před pohledem skrýt. Pokud bude zrcadlo odrážet místo, které je plné různých drobností, bude prostor vypadat zahlceně. Zrcadlo by mělo odrážet například hezký kus nábytku, hezky ozdobenou stěnu. Kam však zrcadlo nepatří, je ložnice. Minimálně byste jej neměli mít umístěno tak, abyste se v něm viděli z postele.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu